Borsalar 9 ayın en yükseğinde

Avrupa hisseleri, Fed`in Amerika ekonomisine yönelik değerlendirmesini yüseltmesinin ardından Haziran ayından bu yana en yüksek seviyeye çıktı. Asya hisseleri ve ABD vadeli kontratları yukarı yönde hareket etti.

Almanya`nın en büyük kamu hizmeti şirketi EON AG, analistlerin tahminlerinin üzerinde gelen 2011 karının ardından yüzde 6.7 değer kazandı. Credit Suisse Group AG ve Legal andamp; General Group Plc, bankalar ve sigortacılar endeksinin ralli yapmasıyla yükseldi. Fransız plastik katkı maddeleri üreticisi Arkema SA, firma hissedarının 450 milyon euroluk (589 milyon dolar) şirket hissesini satmasının ardından yüzde 4.4 düştü.

DÜNYA BORSALARINDAKİ SON DURUM İÇİN TIKLAYIN…

Stoxx Europe 600 Endeksi Londra saatiyle 11:02`de yüzde 0.8`lik bir artışla 271.68 puana yükseldi. Endeks, Euro Bölgesi`nin borç krizinin üstesinden geleceği ve Amerikan ekonomisine ait verilerin beklenenden daha iyi gelmesi iyimserliğine dayanarak bu yılın başından itibaren yüzde 11 yükseldi. Standardandamp; Poors 500 Endeksi (Sandamp;P 500) Haziran kontratları yüzde 0.2 yukarı hareket ederken, MSCI Asya Pasifik Endeksi yüzde 0.4 arttı.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleriZurih Swisscanto Asset Management AG`den Peter Braendle, Amerika`dan iyi ekonomik veriler gelmeye devam ediyor ve Yunanistan`daki durum şu an için sakinleşmiş durumda. Güney Avrupa için sadece tasarruf programları
içermeyen, borsalar için de pozitif bir güç olacak daha fazla yapısal reform olmasını umut ediyorum şeklinde konuştu.

Euro Stoxx 50 Endeksi`nde el değiştiren hisse senedi sayısı son 30 günün ortalamasından yüzde 35 daha fazlaydı.

Stoxx 600 Endeksi, dün, Almanya`da yatırımcı güveninin Mart ayında tahmin edilenin üzerinde artmasının ve Amerika`da perakende satışların Şubat ayında yükselmesinin ardından yüzde 1.8`lik bir çıkış yaptı.

Bloomberg

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
TÜSİAD: Hızlı Büyüme İçin Türkiye Hızlı Tren Olmalı

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner, yıllık yüzde 8′lere ulaşan büyüme oranının gerçekleştirilemez olmadığını belirterek,...

Kapat