Borsada yılın en zayıf işlem günü

Sandamp;P 500`de 2012`nin en zayıf işlem günü…Yatırımcıların Çin`e ilişkin sorularını gözden geçirdiği Pazartesi günü Amerikan hisseleri 2012`nin en zayıf işlem hacmini kaydetti ve geriledi

Çin`deki yavaşlamanın para politikasında gevşeme getirip getirmeyeceğine ilişkin soruların meşgul ettiği 2012`nin en zayıf işlem gününde, New York Borsası düştü.

DÜNYA BORSALARINDAKİ SON DURUM İÇİN TIKLAYIN…

Newmont Mining Corp. ve Schlumberger Ltd., emtiadaki düşüşün etkisiyle yüzde 1.9`un üzerinde değer kaybetti. Finansal hisseler, bankaların stres testindeki performansları ve Avrupa`daki CDS`lerin son haftanın en yükseğe tırmanmasının sonucunda geri adım attı. Ekonomiye en az bağımlılığa sahip Sandamp;P 500 Endeksi`nde yer alan kamu sektörü endeksleri ve telefon sağlayıcıları primlendi. Apple Inc. yüzde 1.3 değerlendi.

Amerikan borsalarında artış kaydeden her 5 hisseye karşılık 7 hisse değer kaybederken, hisse senedi piyasaları 5.2 milyar ile 2012`nin en zayıf işlem hacmine işaret etti.

Sandamp;P 500 Endeksi yüzde 0.1`in altında kayıpla 1,371.09 puandan işlem gördü. Dow Jones Endeksi ise yüzde 0.3 kazançla 12,959.71 puana çıktı. Russell 2000 küçük ölçekli şirket endeksi yüzde 0.3 düşüşle 814.29 puana geriledi.

ABD`nin iyi durumda olduğunu, ancak Çin`in tam anlamıyla bir soru işareti olduğunu savunan Victory Capital Management Inc.`in yatırım genel müdürü Erick Maronak, Çin`in hızına kavuşması için ne kadar parasal genişlemeye gideceğinin belirsiz olduğunu söyleyerek, Avrupa`da Yunanistan konusunda çok daha fazla netlik olduğunu, bunun da herkesi domino etkisinden endişelenmeye ittiğini belirtti.

Sandamp;P 500 Endeksi son 4 haftada beklenenden iyi gelen ekonomik veriler ve şirket bilançolarının etkisiyle yüzde 2.1 yükseldi. Endeks bu yılı ise yüzde 9 yukarıda götürüyor.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Euro Yatırım: 70.000-72.500’in Kırılma Yönüne Dikkat

Piyasalar yeni haftaya Çin’in Dıs Ticaret Açığının rekor düzeyde artmasının ardından negatif baslangıç yaptı. Yurt dısında önemli bir verinin bulunmadığı...

Kapat