Borsada UEFA Rüzgarı Esiyor

Spor kulüplerinin İMKB’de işlem gören hisselerinde dün başlayan yükselişler bugün de sürüyor.Dün Türkiye Futbol Federasyonu Başkanının açıklamalarına bağlı olarak artışa geçen hisseler, UEFA’nın “Türkiye’de yürütülen futboldaki şike soruşturmasını yakından takip ettiğini, şu an soruşturmada adı geçen kulüplerin Avrupa kupalarına alınmaması için neden olmadığını” bildirmesiyle bugün de artıda seyrediyor.
 

Borsada dünkü kapanışa göre Fenerbahçe Sportif hisselerindeki artış yüzde 6,31’i, Trabzonspor Sportif hisselerindeki artış yüzde 4,80’i bulurken, Beşiktaş Futbol Yatırımları hisseleri yüzde yüzde 1,88 ve Galatasaray Sportif hisseleri de yüzde 1,40 oranında değer kazanmış durumda.
 

Geçen cuma günü kapanışa göre ise Beşiktaş ve Fenerbahçe hisseleri artıda, Galatasaray ve Trabzonspor hisseleri ise ekside seyrediyor. Şike soruşturmasının başladığı tarihe göre bir kıyaslama yapıldığında ise Trabzonspor Sportif dışında kalan İstanbul’un üç büyük kulübünün hisseleri hala ekside seyrediyor. 1 Temmuz Cuma günü kapanış fiyatları dikkate alınarak yapılan hesaplamalarda Trabzonspor Sportif hisseleri yüzde 10,08 oranında değer kazanmış durumda.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Cari Açığa Enerji Formülü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın hükümet programını açıklarken cari açığın en önemli nedeni olarak enerjiyi sayması üzerine harekete geçildi. Enerji yönetimi...

Kapat