Borsada hızlı kazanç

Beklentileri aşan konut verilerinin, bazı kazanç rakamlarından kaynaklanan endişeleri geride bırakmasıyla Amerikan hisseleri değer kazandı.

ABD`de konut verilerinin beklentinin üzerinde gelmesinin, United Parcel Service Inc.`teki moral bozucu kazanç rakamlarını dengelemesi üzerine New York Borsası yükseldi ve Standardandamp;Poor`s 500 Endeksi, Şubat`tan bu yana en büyük 3 günlük sıçramasını kaydetti.

DÜNYA BORSALARINDAKİ SON DURUM İÇİN TIKLAYIN…

Sandamp;P Case/Shiller Konut Endeksi yüzde 4.7 yükselirken, PulteGroup Inc. de beklenenden daha düşük zarar açıklamasının ardından yüzde 9.9 oranında ralli yaptı. Dünyanın en büyük kargo şirketi UPS, deniz aşırı kargolardaki azalmanın etkisiyle yüzde 2.1 düştü.

Sandamp;P 500 Endeksi yüzde 0.7 kazançla 1,400.60 puana tırmandı. Endeks son 3 günde yüzde 2.5 artış kaydetti. Dow Jones Endeksi ise yüzde 1 yükselerek 13,214.91 puana çıktı. Sandamp;P 500 şirketlerinin işlem hacmi 30 günlük ortalamanın yüzde 2.3 üzerinde seyretti.

İşlerin biraz daha iyi göründüğünü belirten Charles Schwab Corp.`un uluslararası araştırma direktörü Michelle Gibley, birçok ekonomik verinin beklentinin üzerinde geldiğini, kazanç sezonunun iyi geçtiğini söyledi.

Hisse senetleri, ABD`de konut almak için imzalanan kontrat sayısının artmasıyla değerlendi. Fed önceki gün büyüme beklentisini yükseltirken, işsizlik oranı konusunda temkinli yaklaştı.Fed yetkilileri, ekonomi güç kazanırken şimdilik parasal genişleme konusunda izlemede kalıyor.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Futbol Dünyasında ŞOK: Etik Kurulu Şike Var Dedi

F.Bahçe’nin iddianamede yer alan İstanbul BŞ, Eskişehir, Karabük ve G.Birliği ile oynadığı maçlarda şike yaptığına kanaat getirildi. Trabzon’un Sivas-F.Bahçe maçında...

Kapat