BOJ`dan beklenen hamle!

Japonya Merkez Bankası varlık alım programını 10 trilyon yen genişleterek, 30 trilyondan 40 trilyon yene çıkardı.

Japonya Merkez Bankası beklenildiği üzere varlık alım programını genişletti. Ekonomik büyümeyi destekleme çabalarını yeniden artırma çağrılarına karşı duramayan banka böylece 3 ay içinde 2. kez parasal teşviklerini artırmış oldu.

Varlık alım programına 10 trilyon yenlik ekleme yaparak 30 trilyon yenden 40 trilyon yene yükselten banka, tahvillerin vadesini 2 yıldan 3 yıla çıkardı.

HİSSE FİYATLARINA ANLIK ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN…

Japonya`da bugün açıklanan ekonomik veriler, sanayi üretiminin Mart`ta beklentinin altında büyüdüğüne işaret ederek, büyümenin hız kesmeye başladığının sinyali olarak algılandı.

Parasal genişleme konusunda yeterince istekli görünmediği gerekçesiyle önerilen BOJ yönetim kurulu üyesi adayını reddeden Japon politikacılar, banka üzerindeki baskılarını da artırdı.

BOJ`un baskılara boyun eğiyormuş gibi görünmesinden ötürü zamanlamanın iyi olmadığını savunan Bank of America Merrill Lynch`in başekonomisti Masayuki Kichikawa, BOJ`un büyük ihtimalle deflasyonu sonlandırmak için önümüzdeki 2 yıl boyunca para politikasını genişletmek durumunda kalacağını öngördü.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Futbol Dünyasında ŞOK: Etik Kurulu Şike Var Dedi

F.Bahçe’nin iddianamede yer alan İstanbul BŞ, Eskişehir, Karabük ve G.Birliği ile oynadığı maçlarda şike yaptığına kanaat getirildi. Trabzon’un Sivas-F.Bahçe maçında...

Kapat