Boehner, Obama İle Büyük Bir Anlaşmaya Varmak Mümkün Değil

ABD’de konrge liderleri, ülkenin borçlanma tavanının artırılması  ve açıkların azaltılması konusunda henüz bir anlaşmaya varabilmiş değiller.
 

ABD’nin temerrüte düşmesi için verilen 2 Ağustos tarihine  sadece 9 gün kalırken, Senato Çoğunluk Lideri Demokrat Harry Reid Demokratlar ve Cumhuriyetçiler arasındaki görüşmelerde ilerleme  olmaması olasılığına karşın borçlanma tavanının yıl sonuna kadar  2.5 trilyon Dolar artırılmasına yönelik yedek bir plan üzerinde  çalışıyor.
 

Temsilciler Meclisi Başkanı Cumhuriyetçi John Boehner ise,  Temsilciler Meclisi’nin Cumhuriyetçi üyelerine yaptığı konuşmada, 2011 sonuna kadar bütçe açığının azaltılması ve borçlanma tavanının  artırılması yönündeki kendi planı için bastırmaya devam edeceğini vurguladı. Kaynakların verdiği bilgiye göre Boehner, Cmuhuriyetçilere  yaptığı konuşmada borçlanma tavanı ve açık azaltımı konusunda  Başkan Obama ile büyük bir anlaşmaya varmanın imkansız olduğunu  da vurguladı.

 

GEİTHNER: GELECEK 18 AY İÇİN TEMERRÜT TEHTİDİ ORTADAN KALDIRILMALI
  

ABD Hazine Bakanı Timothy Geithner, CNNH’e yaptığı açıklamada  Kongre’nin ABD’nin temerrüte düşmesi riskin gelecek 18 ay için, Kasım 2012 seçimlerinin sonrasına kadar ortadan kadıracak bir anlaşmaya ulaşması gerektiğini bildirdi.

 
Geithner, “En önemli konu, gelecek 18 ay için temerrüt tehtidini ortadan kaldırmak. Bu konuyu politikanın dışına çıkarmalıyız” diye konuştu.”

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Geçen Hafta Hisse Senetleri Ortalama Yüzde 4,52 Değer Kaybetti

İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında (İMKB)   işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 4,52 değer yitirdi.   İMKB 100 Endeksi...

Kapat