Bir “Cin” Fikir Daha: “Şark Hizmeti” Geri Geliyor

 

 

Değerli hükümetimizin çok daha değerli kabine üyelerinin kamuda reform çabalarını takdir ediyoruz. Fakat Cumartesi mesaisi gibi 20 yıl önce bile toplumun ruh sağlığına zararlı oldukları için itibar edilmeyen projelerin yeniden ısıtılıp önümüze sürülmesini de istemiyoruz.

 

Doktorlara tam gün yasası yüzünden hastanelerde profesör kalmadı. Şimdi de ilaç fiyatlarında her yıl yapılna indirimler yüzünden artık yeni teknoloji ilaçlar Türkiye’ye gelemiyor, ilaç sanayine yatırım azalıyor.  Göya yasak, ama özel hastanelerde her ameliyatta bıçak parası masa altında ödeniyor, çünkü Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı düşük zorunlu tarife fiyatından hiç bir doktor ameliyat yapmıyor.

En taze cin fikir de Çalışma Bakanı Çelik’ten geldi:

Çelik: Memurlara rotasyon gelebilir

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, memurların iller arasında rotasyona tabi tutulabileceğine ilişkin yerel basında yer alan açıklaması hakkında şunları söyledi:

 

“Ülkemiz 780 bin kilometrekare. Kamuda çalışma göreviyle sorumlu olan kişilerin ayrım yapmaksızın, Türkiye’nin dört yanında hizmet etmeleri gerekiyor. Böyle bir yaklaşım sergilenirse, hem kamuda çalışanların birikimlerinin vatandaşlara aktarılması, hem gidilen yerde yeni bir heyecanla işe başlanması, hem de verimsizlik söz konusu ise o verimsizliğin gözden geçirilmesi gibi birçok avantajları var.

Çakılı kadro gibi memurların 15-20 yıl aynı yerde görev yapması, hizmette verimi düşürüyor. Bazı kurumlarımızda bunlar uygulanıyor. Ben olumlu sonuçlar alındığı inancındayım. Dolayısıyla bunun yaygınlaştırılması çerçevesinde bir görüşümüz var ama bu görüşümüzü sosyal taraflarla görüşmüş değiliz. Yani bu görüş henüz ham bir görüş. Bu tartışılacak.”

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
LiderForex: 14-18 Kasım 2011 Haftaya Bakış Analizi

EUR/USD ANALİZ Önce Yunanistan şimdi ise İtalya. Avrupa Birliği ülkelerinde yaşanılan borç sorunları hiç şüphesiz bu aralar gündemden düşmemektedir. Şuanda...

Kapat