Bernanke`ye büyük suçlama

Ekonomist John Hussman, Bernanke`nin Amerikalıları daha iyi hissettirmek için balon yarattığını savundu.

Buy cialis malta
Fon yöneticisi ve ekonomist John Hussman, Fed Ben Bernanke`nin, reel gelirlerin durağan olmasına ve borç yükünün çok yüksek olmasına rağmen, spekülatif varlıklarda balon yaratarak insanları daha zengin hissettirmeyi ve böylece tüketimi sürdürmelerini sağlamalarına çalıştığını söyledi.

Cialis black
DÜNYA BORSALARINDAKİ SON DURUM İÇİN TIKLAYIN…

Bernanke`nin herkes bir adım görmek için çırpındığı esnada, dayanaksız politikalarından geri adım atmasının çok zor olacağını belirten Hussman, yatırımcılarına yolladığı mektubunda, kısa vadeli eleştiriyi, uzun vadeli avantajlar uğruna feda etmenin liderliği, korkaklıktan ayıran şey olduğunu yazdı.

Hussman, Fed`in parasal genişlemelerinin, yalnızca en spekülatif köşelere geçici destek sağlamaktan ibaret olduğunu savundu.

Cialis tolerance
3. tahvil alım programının sterilize olmasını bekleyen Hussman, son yapılacak likidite desteğinin yeni krediler için de uygun olmayacağını ve temel hedefin ekonomideki sıfır ve düşük faizli varlıkların varlığını artırmaya yönelik olacağını, bunu da spekülatif yatırımlarının fiyatını artıracağını söyledi.

Hussman ayrıca parasal genişlemenin, ekonomideki sıkıntıları gidermediğini, bunların kısa vadeli rahatlamalardan ibaret olduğunu belirtti.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Uluslararası Enerji Kurumu: Petrol Arzı Artıyor

Uluslararası Enerji Kurumu’na (IEA) göre, 2009’dan bu yana daralan petrol arzı 2012’de yeniden artmaya başladı. Yılbaşından bu yana global petrol...

Kapat