Bernanke ne dedi? Piyasa döndü!

Fed Başkanı Bernanke, ABD ekonomisindeki toparlanmanın sürdüğünü, ancak büyümenin vasat ve inişli çıkışlı olduğunu söyledi

ABD Merkez Bankası Başkanı Ben Bernanke, ABD Kongresi`ne ülke ekonomisinin durumunu anlattı. Toparlanmanın sürdüğünü belirten Bernanke, ancak büyümenin inişli çıkışlı ve vasat olduğunu vurguladı.

`RÜZGAR TERSE DÖNDÜ NASDAQ YÜKSELDİ, ALTIN SERT DÜŞTÜ` HABERİ İÇİN TIKLAYIN

Bernanke, işsizlikteki düşüşün beklenenden daha hızlı olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz yılın çoğunluğunda işsizlik oranı yüzde 9`larda seyretse de yıl sonunda düşmeye başladı ve Ocak`ta yüzde 8.3`e geriledi. İstihdam piyasasının normalden çok uzak olduğunu dikkat çekti.

Bernanke`nin özellikle işsizlik oranı yukarıda seyretmeye devam ediyor, uzun vadeli işsizlik rekor seviyelerde seyrediyor ve ekonomik nedenlerden ötürü yarı zamanlı çalışanların sayısı çok yüksek açıklamaları dikkat çekti.

ABD Merkez Bankası Başkanı aynı zamanda hiçbir parasal genişleme hamlesi sinyali vermeden,andnbsp; rekor düşük faizlerin 2014`ün ilerleyen zamanlarına kadar devam etmesini beklediğini aktardı.

Para politikasının bir panzehir olmadığına dikkat çeken Bernanke, döngüsel dalgalanmaları ve bizim yaşadığımız türdeki finansal krizleri dengeleyebilir, ancak ekonominin uzun vadeli sağlığı, Kongre ve yönetimin kararlarına bağlıdır dedi.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Marbaş Menkul: Artık Verilere Odaklanma Zamanı

Avrupa Merkez Banaksı (AMB) dün beklenen ikinci likidite ihalesini gerçekleştirdi ve genel konsensüse yakın bir tutar ortaya çıktı. Yaklaşık 800...

Kapat