Bernanke: Ekonomideki Toparlanma Zayıf

FED Başkanı Ben Bernanke, ultra düşük faiz oranlarının uzun vadede banka karlılıklarını artırmasının beklendiğini, para politikası kararları alınınrken finansal kuruluşların nasıl etkileneceklerinin hesaba katıldığını söyledi ve Bernanke ekonomideki toparlanmanın ‘rahatsız edici düzeyde zayıf’ olduğunu belirtti. 
 

Washington’da topluluk bankalarının yöneticileri ile biraraya  gelen Bernanke, FED’in düşük faiz oranlarının net faiz marjını  sıkıştırdığı ve daha sıkı regülasyonların kredi aktivitesine zarar  verebileceğini anladığını belirtirken, uygulanan para politikasının  ve düşük faiz oranlarının kredi talebini yükseltmesinin beklendiğini  ifade etti.  
 

Bankacılıkta risklere yönelik daha iyi denetim yapılması gerektiğini vurgulayan Bernanke, stres testlerinin bankacılık sektörünün önünü görmesi açısından yararlı olduğunu da dile getirdi.
 

Fed Başkanı geçtiğimiz günlerde yaptığı bir konuşmada, bankanın en erken 2014 yılı sonuna kadar faiz oranlarını düşük seviyede tutma planını yinelemişti.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Toplam Mevduat 621 Milyar Liraya Geriledi

Mevduat bankalarındaki toplam mevduat, bir haftada 11 milyar 830 milyon 847 bin lira azalarak, 3 Şubat 2012 itibariyle 621 milyar 17 milyon...

Kapat