Benzine 4 Kuruş İndirim Geldi

Dünya ham petrol fiyatlarında yaşanan düşüş pompa fiyatlarına da yansıdı. Bugünden itibaren benzin fiyatlarına 4 kuruş indirim geldi 110 doları gören ham petrol fiyatları akaryakıtta indirim sağladı.
 

Dün uluslararası borsalarda ham petrol fiyatlarının 110 dolara inmesi ve uzun süredir bu seviyesini koruması üzerine TÜPRAŞ bugünden geçerli olmak üzere benzin türlerine 4 kuruş indirim yaptı. İndirimin ardından İstanbul’da 4.18 TL’ye satılan 95 oktan benzinin fiyatının 4.14 TL’ye, 4.30 TL’ye satılan kurşunsuz 97 oktan benzinin fiyatının da 4.26 TL’ye düşmesi bekleniyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın akaryakıt fiyatlarına ilişkin “Fiyatlar serbest piyasada ama zammı da bizden biliyorlar” açıklamasının ardından Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu fiyat oluşumlarını yakın takibe almıştı. Takibin ardından 9 Mayıs’ta benzine 10 kuruş, motorine ise 8 kuruş indirim yapan TÜPRAŞ, dün de bir indirim daha yapmış oldu. Yetkililer, motorin fiyatlarının da takip edildiğini belirterek, yarın motorine indirim gelebileceğini söyledi.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Rezervler Tükeniyor

Rezervler tükeniyor Dünya için kritik öneme sahip enerji kaynaklarının tükenme riski günden güne büyüyor Ekonomi ve sanayideki gelişmeler nedeniyle tüm...

Kapat