Ben İmam Hatip Mezunu Başbakanım, TÜSİAD 15 Yıldır Yerinde Duruyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TÜSİAD’nın eğitimde 4+4+4 sistemiyle ilgili eleştirilerine verdiği yanıtı hatırlatarak, kendisinin imam hatip okulu mezunu bir Başbakan olduğunu belirtti.

 
Erdoğan, “Ama beni bir imam hatip okulu mezunu olarak üniversiteye almadılar. Bana ‘gideceksin bir de lise bitireceksin’ dediler. Bize hendek atlattılar. Neler yaptılar neler. İsteseniz de istemeseniz de bu millet, Anadolu, sahip çıkıyor ve bunu bile bile oylarını veriyor” dedi. Ak Parti TBMM Grup toplantısında konuşan Erdoğan, şöyle devam etti: “TÜSİAD’a hafif yollama yaptım rahatsız oldu. Ben onların eleştirisinden rahatsız olmuyorum ki. Zekai Baloğlu’nu iyi biliriz. Ona o raporu hazırlatan TÜSİAD değil miydi? O raporda imam hatiplerin yok edilişi yok muydu? Niye rahatsız oluyorsunuz? Herhalde sayın başkanın o rapordan haberi yok, onu okursa başbakanın ne demek istediği ortaya çıkar. Ben imam hatip mezunu bir başbakanım.”

 

Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı:  “Ben yine de TÜSİAD’ı tebrik ediyorum, çünkü tutarlı davranıyor. 15 yıl önce nerede duruyorsa bugün de orada duruyor. CHP’ye tavsiyemiz eğilmeden, bükülmeden ve çark etmeden söyleyeceğini açık açık söylemesi.”

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
A.Savaş Akat: Şubat’ta Enflasyon

Yurt dışı seyahatim gene ilginç günlere denk geldi. En çok gürültüyü TL sembolü çıkardı. Türkiye’de kamuoyu çabuk kutuplaşır. Anında beğenenler-beğenmeyenler...

Kapat