Başkentgaz ve İGDAŞ’a Talibiz

Torunlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, Başkentgaz ve İGDAŞ özelleştirmeleriyle ilgilendiklerini, kömür ve hidroelektriğe yatırım yapacaklarını söyledi.

Torunlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, Başkentgaz ve İGDAŞ ihaleleri ile ilgilendiklerini söyledi. Torun, “Başkent Gaz ile ilgili arkadaşlar çalışıyorlar. Sürecin nasıl olacağını bilemiyoruz. Daha önce de bir erteleme oldu. Bundan sonraki sürece bakacağız. Ama niyetimiz var. Ortaklık da olabilir ama şu anda görüştüğümüz öyle birisi yok. Öncelikle şartnameyi iyi okumak gerekiyor. Orada olabilecek riski daima paylaşmak ticaretin yollarından birisi o nedenle ortaklık veya konsorsiyum olması imkân dışı değil” dedi.

KÖMÜR YATIRIMI

Enerji sektöründe şu anda hazırlık sürecinde olduklarını ifade eden Torun, “İşin henüz başındayız. Birtakım alanları etüt ediyoruz. Özellikle çevrim santralleri ile ilgili ruhsat konularında bazı yerlerle ilgili arkadaşlar çalışıyorlar. Özellikle kömür ve hidroelektrik santralleri ile ilgili… Biz enerjide olmak istiyoruz. Daha evvel de düşündüğümüz bir konuydu ama şartlar denk gelmedi. Şimdi karar verdik” diye konuştu.

BÜYÜK PROJELERE BAKIYOR

Özellikle büyük ölçekli ve yerli kaynaklara dayalı üretim projeleri ile yakından ilgilendiklerini ifade eden Torun, “Çünkü büyük projeler için Torunlar’ın finansman yapısı, bankalar nezdindeki itibarı buna müsait. Bu ölçekteki projelerle ilgileniyoruz, küçüklerle değil. Ortaklıklar yapabileceğimiz projelere de bakıyoruz. Yabancı ortaklık da olabilir” dedi.

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
EUR/USD’da Dönüş Başlayacak mı?

EUR/USD ANALİZ Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük şirketi Apple Inc.'in 10 milyar dolarlık temettü ödemesi ve hisse geri alımı...

Kapat