Barroso: Ortak Tahvil Seçenekleri Yakında Sunulacak

Avrupa Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso,   ”Avrupa Komisyonu’nun, Avro Bölgesi ortak tahvili uygulaması konusunda yakında seçenekler sunacağını” söyledi.
 

Barroso, Avrupa Parlamentosunda yaptığı konuşmada, ”Bu seçeneklerin   bazıları mevcut anlaşmaya dayanarak uygulanabilir, diğerleri anlaşmada değişiklik   gerektirecek. Dürüst olmalıyız  bu karşı karşıya bulunduğumuz bütün sorunlara   hemen çözüm sunmayacak” dedi.
 

Avrupa Komisyonu Başkanı Barroso, ”Çok ciddi bir sorunla uğraşıyoruz.   Bu, üye ülkelerin tamamındaki ailelerin refah ve istihdam mücadelesi. Bu   Avrupa’nın ekonomik ve siyasi geleceğinin kavgası. Bu Avrupa’nın dünyadaki   rolünün ve Avrupa’nın kendisinin bütünleşmesi kavgası” diye konuştu.

 
Konuşmasında, Yunanistan hükümetinin önemli adımlar attığını da   vurgulayan Barroso, ”Yunanistan’ın bu çabaları sonuçlandırması çağrısında   bulunuyorum. Şimdi Yunanistan’ın reform programını tam olarak yerine getirmesine   ihtiyacımız var” ifadesini kullandı.
 

Bu arada ABD Hazine Bakanı Timothy Geithner’ın, Avrupa Birliği (AB) dönem   başkanı Polonya’da düzenlenecek AB Ekonomi ve Maliye Bakanları (ECOFIN)   toplantısında, Avrupalı hükümetlere borç kriziyle mücadele çabalarını artırma   çağrısında bulunacağı belirtildi.

 
Geithner, Bloomberg televizyonuna yaptığı açıklamada, ”Avrupalı   yetkililerin, bu baskıları hafifletebilmek için ne gerekiyorsa yapmaları lazım.   Onların yeterli siyasi iradeleri olduğunu göstermesi gerek” dedi.
 

ABD Hazine Bakanı Geithner, Polonya’da 16-17 Eylül’de yapılacak ECOFIN   toplantısına ilk kez katılacak.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Leonetti: Fransız Bankaları Tehlikede Değil

Fransa’nın Avrupa İşlerinden Sorumlu Bakanı Jean Leonetti, Fransız bankalarının tehlikede olmadığını söyledi.   Leonetti Fransız televizyonu France 2′ye yaptığı açıklamada, uluslararası...

Kapat