Bankalar güçlenmeli ama nasıl?

Fed Başkanı Bernanke, baskının azalmasına rağmen Avrupa`nın bankalarını daha fazla güçlendirmesi gerektiğini söyledi

Bugün ABD Kongresi`ne konuşacak olan Ben Bernanke`nin konuşma metnine göre ABD Merkez Bankası Başkanı, Avrupa`nın bankalarını güçlendirmesi gerekiyor. Bernanke, Avrupa`daki finansal ve ekonomik durumun, baskıların gevşemesine rağmen sıkıntılı olduğunu söyledi.

Krizin tam çözümünün, Avrupa`daki bankacılık sektörünün daha fazla güçlendirilmesini gerektireceğini savunan Bernanke, Euro Bölgesi`nin aynı zamanda ekonomik büyüme ve rekabetliliği artırması veandnbsp; sorunlu ülkelerdeki dış dengesizlikleri azaltması gerektiğini belirtti.

Baskının azalmış olmasından memnun olduklarının altını çizen Bernanke, Amerikan bankalarının Yunanistan ve Portekiz gibi Avrupa`daki ülkelerdeki riskleri azaltmış olduğunu söyledi. Bernanke, daha büyük ülkelerdeki riskler toplamlarının daha fazla olduğunu ve Avrupa`daki yatırımların, ABD`nin toplam varlıklarının yüzde 35`ini oluşturduğunu açıkladı.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
HSBC: Gozler Merkez’de..

Çin’in benzin fiyatlarinaalti haftada ikinci kez zam yaptigina iliskin gelen haberler sonrasindaekonomik aktivitenin yavaslayacagina dair artan kaygilar global piyasalardasatis egilimi...

Kapat