Banka Borçları da Erteleniyor

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Van’daki depremde zarar gören Ziraat Bankası ile Halk Bankası’na borçlu kişilere kolaylık sağlanacağını bildirdi. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Van ve çevresinde yöresinde meydana gelen deprem felaketiyle ilgili olarak ölenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralananlara da acil şifa diledi.

 
Hükümetin depremin yaralarını sarmak için her türlü gayreti gösterdiğini ifade eden Babacan, ”Depremden zarar gören çiftçilerimiz Ziraat Bankaları şubelerine başvurmaları halinde borçları ertelenecek. Halk Bankasına borcu olan esnafımızın da başvuruları halinde borçlarının süresi uzatılacak. Bankalarımız, depremden zarar gören vatandaşlarımıza her türlü kolaylığı gösterecek” dedi.
 

Başbakan Yardımcısı, Bankalar Birliği Yönetim Kurulunun bir tavsiye kararı alarak Ziraat Bankası ile Halk Bankası dışındaki bankaların da depremden zarar gören vatandaşların kredi borçlarının ertelenmesiyle ilgili bir hazırlık yaptığını memnuniyetle öğrenmiş bulunduğunu sözlerine ekledi.

 
Akbank, kredi taksitlerini 3 ay erteliyor

 
Öte yandan Akbank, Van ve Erciş’teki deprem mağduru banka müşterilerinin kredi taksit ve ödemelerini 3 ay erteleyeceğini açıkladı.
 

Kredi erteleme uygulaması ile Akbank’ın Van’daki bireysel müşterilerinin talep etmeleri halinde, kullanmış oldukları krediler için mevcut faiz oranlarından 3 ay taksit ertelemesi yapılacağı belirtilen açıklamada, ayrıca ticari müşterilerin de yine talep etmeleri durumunda, kredi geri ödemeleri ya da taksitlerinin aynı şekilde 3 ay süreyle erteleneceği vurgulandı. Bankanın, kredi erteleme uygulamasının yanısıra, deprem bölgesindeki bankacılık hizmetlerinin kesintisiz sürdürülebilmesi için Van’a gezici şubesi ulaştırdığı da kaydedildi.

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Reel Kesim Güven Endeksi Geriledi

Merkez Bankası Reel Kesim Güven Endeksi, Ekim   ayında, bir önceki aya göre 10,5 puan azalarak, 101,9 seviyesinde gerçekleşti.          Endeksi oluşturan...

Kapat