Babacan: 2008′deki Kriz Tekrarlanabilir!

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, TOBB heyetini kabulünde gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Önümüzdeki dönemde makro ve mikro politikaları uyumlu şekilde uygulayacaklarını belirten Babacan, “Mali disiplinden taviz vermeyeceğiz. İtalya ve Yunanistan’daki gelişmeler bizi kaygılandırıyor, ekonomi politikalarında ihtiyatlı gitmeliyiz. Avrupa’daki riskler artıyor, umarım doğru kararları alırlar, aksi takdirde 2008-2009 gibi sıkıntılı dönemle karşı karşıya kalınabilir” açıklamarında bulundu.

 
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Avrupa’da yaşanan son gelişmelerle ilgili, ‘Biz Kurumlarımıza aşağı yukarı 3 ay önce her türlü kötü senaryoya hazır olmaları talimatı verdik. İlgili kurumlarımız, karşımıza çıkacak kötü senaryolarla ilgili hazırlıklarını yapmış durumdalar’ dedi.

   
Babacan, cari açıkla ilgili son açıklanan rakamların, seçimden önce açıkladıkları beklentilerle uyumlu gelişmeler olduğunu belirterek, ‘Bunlar, sürpriz değil’ dedi.

 
Babacan, cari açığın bir süre daha yüksek seyredeceğini, ancak yılın son çeyreğinden itibaren daha makul, daha farklı bir trende gireceğini açıkladı.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Ahmet Mergen: Önümüzdeki Günlerde 63500 ve 64500 Dirençleri İle Mücadele Edilecek

Dün ikinci seansta bankalardaki hareketlenme ile endeks toparlanmaya başlamıştı.. Bir ara eksi 1000 puanın üstünde aşağı yönde giden endekste ikinci...

Kapat