Avrupa Finansal Krizini Daha Yaşamadı- McCaughan

Principal Global Investors CEO’su Jim McCaughan, Amerika’nın  2008 yılındaki krizden hala toparlanmakta olduğunu ancak, Avrupa’nın  henüz finansal krizini yaşamadığını savundu.
 

CNBC’ye konuşan McCaughan, “Avrupa’nın borç krizi çok dana  tehlikeli bir aşamaya giriyor görünüyorn. Eğer AB ve ECB bununu bir likitide krizi olduğu bahahesine sığınmaya devamk ederlerse,  özellikle Yunanistan’da yetersiz mali ayarlamaya izin verme riski  ile karşı karşıya kalırlar” dedi.
 

Avro bölgesi çevre ülkelerinde borç seviyelerini çok yüksek  olduğuna işaret eden McCaughan, bir borç yeniden şekilllendirmenin, takvimlendirmenin olmaması halinde güçlü ekonomilerdeki vergi  mükelleflerinin büyük destekler sağlamaya devam etmelyerinin gerekeceğini vurguladı.
 

McCaughan, “Eğer hiç kimse Avro Bölgesi’nden çıkmayacaksa, borç yeniden yapılandırma kristen çıkmak için en olası yol olmaya devam  ediyor. Borç yeniden takvimlendirmenin finans sektörü etkisi ağır  olacaktır. Bir çok banka için borç yeniden sermayelendirme ihtiyacı  olacak. Bir anlamda, Avrupa henüz finansal krizini yaşamadı ” diye konuştu.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Emtia Fiyatlarındaki Artış Arz ve Talebe Bağlı Değil

Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı (UNCTAD),  emtia piyasalarının balonları yok etmek için uluslararası gözetime, daha fazla şeffaflığa ve devlet müdahalesine...

Kapat