Ata Portföy: İMKB, Dolar, VOB Beklentileri

HİSSE SENETLERİ : ABD’nde ve avrupa piyasalarında yunanistan’ın son yardım paketini de referanduma götürme isteği sert satışlara neden olmakta. Vadeli piyasalardaki ve asya piyasalarındaki seyir haftanın başından bu yana yaşanan kayıpların yavaşlayabileceğine işaret etmekte. IMKB dün 54.000 desteğinin yakınından gelen tepki alımı ile 55.000 seviyesine yakın bir kapanış gerçekleştirdi. 54.000- 55.500 bandının gün için geçerli olacağını düşünüyoruz

BONO PİYASASI: Gösterge tahvil %9.5-%10 bileşik faiz bandını koruyacaktır görüşündeyiz, fonlama faizindeki belirsizlik MB açıklamaları sonrasında da devam edecek görüntüsü hakim.

DÖVİZ PİYASASI: EUR/USD paritesi 1.36-1.3650 bandından destek bulurken, Japon Yen’inde değer kazanma süreci devam ediyor. İçeride TL dolar karşısında 1.8 direncinden dönerken, eur/try paritenin yukarı hareketine karşın 2.45′lerde.  

EUROBOND PİYASASI: ABD 10 yıllık tahvil faizleri son günlerde içinde bulunduğu düşüş trendini koruyarak %2 baremine yaklaşmış durumda, Asya’da CDS’ler ve iTraxx endeksi yükselişte.

DİĞER PİYASALAR: Dolar endeksindeki hafif gerilemeye paralel altın 1725 $/ons ve petrol de 92 $/varil düzeyine yükseldi. Petrolde stoklarda artış beklentisi özellikle WTI için kazanımların sınırlı kalmasına neden olabilir.

VADELİ İŞLEMLER :. Aralık vade endeks kontratında 66.625 seviyesindeki uzlaşma fiyatının ardından güne 300-400 puan artışla başlangıç beklenebilir, Dolar kontratlarında ise aynı vade için 1.79-1.80 bandı dahilinde kalınmasını beklemekteyiz.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
BİM – Nötr; Endeksin Altında Getiri

BİM’in bugün 3Ç11 sonuçlarını açıklamasını bekliyoruz. Bizim 3Ç11 net kar beklentimiz 75 milyon TL iken piyasa beklentisi 74  milyon TL...

Kapat