Arap Baharı’nın Faturası 800 Milyon $

Körfez ülkelerinden Bahreyn’i 12 ay boyunca sarsan Arap Baharı gösterileri, ülkenin ticaretini 800 milyon dolar zarar uğrattı.
 

Suudi Arabistan ve Körfez ülkelerinin ortak girişimiyle bastırılan Bahreyn’deki Arap Baharı gösterilerinin bu ülkeye maliyetinin 800 milyon dolar olduğu belirtildi.

 
Bahreyn hükümeti tarafından hazırlanan ve Ulusal Meclis’e sunulan raporda, 12 aylık protestoların ülkenin diğer Körfez ülkeleriyle olan ticaretini olumsuz yönde etkilediği kaydedildi.

Gulf News gazetesinin internet sitesinde yayımlanan raporda, “Arap Baharı gösterileri Bahreyn’in iş hacmini doğrudan 200 milyon dolar dolaylı yoldan ise 600 milyon dolar kadar zarara uğrattı” denildi.

 
Bahreyn Şura Konseyi ise raporda yer verilen görüşlerinde, “Hükümet, ticari olarak olumsuz etkilenen iş sahipleri ve firmaların zararını karşılamalı” dedi.

 
1 milyon 200 bin nüfuslu Bahreyn’in yüzde 80′i Şiilerden oluşuyor. Şiilerin özgürlük ve hak taleplerinde bulunduğu gösteriler, Sünni hükümet tarafından güç yoluyla bastırılmıştı.

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Selpak Yüzde 100 Türk Oldu

Eczacıbaşı Holding, Selpak markasının yüzde 50 hissesini alarak şirketin tamamına sahip oldu     Eczacıbaşı Holding, cirosuna en büyük katkıyı...

Kapat