Apple Zor Günler Yaşıyor

Apple Inc. hisseleri bu ay içinde %4 değer kaybetti. Son üç yıldaki en kötü performansını sergileyen şirketin yatırımcıları Google ile rekabet edebilmek için yeni ürünler üretilmesi gerektiğini düşünüyor.

Apple’ın Genel Kurul Başkanı Steve Jobs’un sağlık sebepleri nedeniyle görevinden ayrılması Apple’ı kötü yönde etkilemiş gibi görünüyor. Rekabet içinde bulunduğu Google’ın arka arkaya yeni ürünler piyasaya sürerken Apple’ın iPad tablet’ten bu yana yeni bir ürün piyasaya sürememiş olması yatırımcıları endişelendiriyor. Yatırımcılar yeni ürün beklerken; Apple’ın en yakın ürün tanıtımını Eylül ayına bırakması, hisselerin bugünkü düşüşü yaşamasına sebep oldu.

 YCMNet Advisors yatırım stratejileri başkanı Michael Yoshikami: “ Aslında şirketin icraatları çok iyi ancak; hisselerinin yeni bir ralli yaşaması için kitleleri hareketlendiren bir icraat yapmaları gerekiyor. “ yorumuyla, yeni yönetimin yaptığı işleri savundu.

RCM Capital Management başkanı Walter Price Yoshikami ile aynı fikirde değil. Walter Price, Steve Jobs’tan sonra Apple’ın arkasına aldığı rüzgârı kaybettiğini düşünüyor. Elinde bulundurduğu 820.000 lot Apple hissesini sattıktan sonra Price: “ Sadece bir Steve Jobs var ve onun yerini kimse dolduramaz. “ dedi.

Apple sözcüsü Steve Dowling yorum yapmaktan kaçınıyor. Birçok analist Apple’ın eski seviyesine yükselemeyeceğini düşünse de önerilerini “ AL “ olarak belirlediler.

Ekonomi Haber Yorum

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
İtalya’da Enflasyon 3 Yılın Zirvesinde

Avrupa bölgesinin en büyük üçüncü ekonomisi İtalya’nın haziran ayı enflasyon oranı gıda fiyatlarındaki artış sebebiyle yaklaşık 3 yılın zirvesine yükselerek...

Kapat