Apple Hulu’ya Teklif Yapmaya Hazırlanıyor

Durumdan haberdar olan kişilerden alınan bilgilere göre dünyanın en değerli ikinci firması Apple Inc. internet üzerinden video yayın servisi aboneliği için Hulu’ya teklif yapmaya hazırlanıyor.

Resmi olmayan bilgilere göre Apple Hulu’yla görüşmelere başladı ve ilk teklifini yaptı. Bu anlaşma sağlanıp Hulu Apple’a internet üzerinden video servisi kullanıcılığı vermesi halinde Netflix Inc. İçin olası sorunlar ortaya çıkaracak.

Wedbush Securities Inc. analisti Scott Sutherland: “ Apple’ın gelecek dönemdeki ekosisteminde videolara daha çok yer var. Apple’ın odaklandığı nokta bu. “ yorumunda bulundu.

Hulu’nun sözcüsü Meredith Kendall ve Apple’ın sözcüsü Tom Neumayr bu durumla alakalı yorum yapmaktan kaçınıyor.

Hulu’ya ödenecek 5 yıllık abonelik ücreti 2 milyar doları aşabilir. Apple abonelik dışında, iTunes media storelardan günlük kiralama ve video satışı aracılığı ile TV şovları ve filmleri Apple sahiplerine izlettirebiliyor. Bunun için Apple Hulu’ya reklam içeren hd filmler için 4.99 dolar, tv şovların kısıtlanmış programları için aylık 7.99 dolar ödüyor.

Apple hissleri için “ Al “ tavsiyesi veren Gleacher & Co. analisti Brain Marshall: “ Hulu aboneliği Apple’ın cephaneliğini güçlendirecektir. “ açıklamasını yaptı.

Ekonomi Haber Yorum

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
LiderForex 25 Temmuz 2011 Sabah Analizi

EUR/USD ANALİZ Avro Bölgesi devlet ve hükümet başkanlarının Yunanistan'ı kurtarmak için düzenledikleri olağanüstü zirvede 158 milyar Euro’luk yeni paket kararı...

Kapat