Apple, Google’ı Solladı

Apple, Google’ı geride bırakarak Dünya’ınn en değerli markası  oldu.
 

Milliward Brown tarafından yapılan global markalar çalışmasına  göre Apple, iPhoe ve iPad markaları ile Dünya’nın en değerli markaları sırasında ilk sıraya oturdu. iPhone ve iPad’in marka değerleri 153  milyar Dolar ile, Apple’in piyasa değerinin neredeyse yarısına ulaştı.

 
Milliward Brown’ın verilerine göre, Dünya’nın en değerli 10  markasından 6′sını teknoloji ve telekom şirketleri oluşturdu. Apple’ın ardından ikinci sırayı Google, 3. sırayı IBM alırken, Microsoft  5., AT&T 7. ve China Mobile 9. sırada yer aldı.
  
McDonald’s, iki sıra artışla 4. sırada yer alırken. Coca Cola,  1 sıra düşüşle 6., Malboro 1 sıra düşüşle 8. ve General Electric 10.  oldu.

 
En değerli 100 markadan 19′u gelişmekte olan ülkelerden geldi.  Bu sayı geçen yıl 13 olmuştu. Toyota, Dünya’nın en değerli otomobil markası konumunu bu yıl  da korudu.
 

100 markanın toplam değeri ise geçen yıla göre yüzde 17 artarak  2.4 trilyon Dolar oldu.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
TİM: 500 Milyar Dolarlık İhracat Hayal Değil

Türkiye İhracatçılar Meclisi   (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı, ”2023′te 500 milyar dolar hedefini”nin hayal olmadığını, Türkiye’nin...

Kapat