Altında Hayal Kırıklığı

Geçtiğimiz haftanın son günü, düşen fiyatları ve paritedeki yükselişi fırsat bilen yatırımcıların alımları ile1657.dolar/ons’a kadar yükselen altın’ı, Hindistan’ın, altın ithalatlarında vergileri iki katına çıkardığı haberi durdurdu. Kayıplarını kapatma fırsatını elinden kaçıran altın, 1659.dolar/ons kapanışla, haftalık bazda % 3.17 değer kaybederken, gümüş %5.21, platin %0.84, paladyum ise %1.31 değer kaybetti. Artan risk iştahı ile birlikte yatırımcı, vadeli borsa endekslerini yukarıya taşırken,uzun vadeli hazine kağıtlarından da çıktığı gözlendi.Altın’ın yaralarını sarması, paritenin desteğine ve borsalardaki kısa dönemli risk iştahının ortadan kalkmasına bağlı.

Altın öncelikle, geçen haftanın kayıplarını yerine koymaya çalışacaktır. Diğer taraftan; kazananların kar realizasyonları da altın fiyatlarını yükseliş yönünde etkileyecektir. Bu hafta altın, 1635-1700.dolar/ons dar bandında, dalgalı bir seyir izleyecektir. Bandın kırılmasıyla yeni bir trendin oluşması beklenebilir.

Troy Kıymeli Maden

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Anadolu Cam Beklentilerin Altında 4Ç Sonuçları Açıkladı

Anadolu Cam beklentilerin altında 4Ç sonuçları açıkladı. Buna göre şirketin net karı 4Ç’de 13 milyon TL olurken, geçen yılın %37...

Kapat