Altın’da Bant Daraldı

Hafta ortasında altın, 1650 dolar/ons seviyesinden güne başladı. İşlemler 1650 – 1660 dolar/ons dar bandında gerçekleşirken, en yüksek seviyesine ABD piyasalarında 1661.90 dolar/ons’la ulaştı. Ülkenin cari konut satış rakamları, sektörün toparlanmakta olduğuna işaret ederken, veri sonrası altın tekrar 1650 dolar/ons desteğine geri döndü. Euro/dolar paritesi gün ortasına kadar 1.3350 seviyesini korurken, ABD’den açıklanan pozitif verilerin ardından dolar lehine işlem görerek 1.3179’a kadar geri çekildi. Altın’da alım duyarlılığını zayıflatan diğer bir etken, dünyanın en büyük altın’a dayalı fonunun üç ay içindeki en sert bir günlük düşüşü kaydetmesi oldu. Bu gelişme bazı yatırımcıların altın’dan uzaklaşmasına neden olurken,  sarı maden günü 1650 dolar/ons kritik destek seviyesinden bitirdi. ABD’de borsalar, enerji sektörünün baskısı altında kalsa da teknoloji hisselerindeki yükseliş Nasdaq’ı desteklerken, S&P de dört senenin zirvesine yaklaştı.Sabah seansında altın’ın 1650 dolar/ons seviyesinde tutunamayarak 1643 dolar/ons’a kadar geri çekildiğini görüyoruz.

Bugün Almanya’dan PMI, Euro Bölgesi’nden imalat ve hizmetler PMI, endüstriyel siparişler, tüketici güveni,  ABD’den istihdam talepleri, devam eden işsizlik başvuruları, tüketici güveni verileri açıklanacak ve Bernanke’nin konuşması takip edilecek.

Troy Kıymetli Maden

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Çin AGBank İçin Zorunlu Karşılıkları Düşürdü

Çin, kırsal kesime kredileri artırmak için, piyasa değeri bakımından üçüncü büyük bankası Agricultural Bank of China Ltd.’nin  diğer bazı şubeleri...

Kapat