Altın Yeni Haftaya Rekorla Başladı

Altın 1,598.80 dolar/ons’tan başladığı haftayı Avrupa piyasalarında yeni bir rekor olan 1,623.49 dolar/ons ile devam ettirdi. Altın’daki bu yeni rekor hafta sonu ABD’deki politikacıların borç limiti konusunda uzlaşamamalarının olumsuz etkisi ile yatırımcıların altın’a yöneltmesi ile oldu. İlerleyen saatlerde hem gelen kar satışları hem de Euro/dolar paritesinde ki düşüş ile gevşeyen altın ABD piyasalarında 1,610-1,615 dolar/ons bandında seyrine devam etti.
 

Altın ve tüm kıymetli madenlerde dünya piyasalarındaki özellikle Avrupa ve ABD’deki ekonomik problemler düzelmedikçe güçlü seyrinin ve yükselişinin önü kesilemeyecektir.
 

Bu gün ABD’den Mayıs Ayı S&P CaseSchiller Konut Fiyat Endeksi,Temmuz Ayı Tüketici Güven Endeksi,Temmuz Ayı Richmond FED İmalat Endeksi,Haziran Ayı Yeni Konut Satışları verileri bekleniyor.
  

Altın Borsası’nda da spot piyasalardaki yükseliş trendi takip edildi. Fiyat bandı 1,607 – 1,622.50 dolar/ons aralığında gerçekleşti. Haftanın ilk gününde İstanbul Altın Borsası’nda altın’a yönelen yatırımcılar ile 2,623 kg işlem hacmine ulaşılırken gümüş’tede 4,967 kg işlem gerçekleşti. Altın işlemlerin 1,906 kg’ı T0, 629 kg’ı T1, 13 kg’ı T4 ve 75 kg’ı T5 vadelere geçti.

Troy Kıymetli Maden

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Hindistan faiz artırdı

Asya'nın büyüme motorlarından Hindistan'da Merkez Bankası politika faizinde 50 baz puanlık artışa giderek yüzde 8'e çıkardı

Kapat