Altın ve gümüşte ne bekleniyor?

2102 içindeki seyrien çok merak edilen yatırım aracı altın… Peki analistler bu sene için altında nasıl bir seyir bekliyor? Almalı mı satmalı mı?

BNP 2012 için altın ve gümüş fiyat beklentisini yukarı çekti

BNP Paribas bu yıl için ortalama altın ve gümüş fiyatları beklentisini yukarı yönlü revize etti. Banka 2012 için ortalanma altın fiyatı beklentisini 1775 dolardan 1850 dolara ve gümüş fiyatı beklentisini 35.75 dolardan 37.50 dolara yükseltti.

ALTIN FİYATLARINDAKİ ANLIK DURUM İÇİN TIKLAYIN…

Uzmanlar neandnbsp;diyor?

Volkan KUĞUCUK
1.760 ONS/$ seviyesi önemli

Yukarı yönlü hareketlerde 1.730 – 1.740 bandı öncelikli direnç bölgesi geri çekilmelerde ise 1.700 ONS/$ seviyesi destek görevi gördü.

Değerli yatırımcılar Şubat ayının ilk günlerinden başlayan aşağı yönlü bir sıkışma sürecinden bahsetmemiz mümkün. Bir süre daha bu sevieyelerde hareket devam edebilir.Ancak önümüzdeki günlerde bu sıkışmanın son bulma olasılığı bulunmaktadır.Gelişmeler işin doğası gereği fiyatların yönüne etki edecektir.

Geldiğimiz noktada yine 1.700 ONS/$ üzerinde mevcut pozisyonların korunması daha doğru bir yaklaşım olacaktır.Buradan hareketle özellikle 1.760 ONS/$ bölgesi aşıldığı takdirde yeni bir yükseliş trendi yaşanabilir.Bu durumda 1.800 ONS/$ direnci artık yeni hedef noktası olacaktır.Aksine 1.700 ONS/$ -1.690 ONS/$andnbsp; desteğinin altında risklere dikkat edilmesini bir kez daha vurgulamakta fayda var.

Sonuç olarak altındaandnbsp; 1.760 ONS/$ direnci üzerinde yükseliş beklentisi bulunmaktadır. Eğer ki 1.700 ONS/$ bölgesinin altında hareket edilmesi durumunda zararı durdur seçeneği gündeme alınmalıdır.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Sıfır araba alanlara şok!

Sahte belge ile Türkiye`ye giriş yapan sıfır görünümlü ikinci el araç sayısında adeta patlama yaşanıyorMaliye Bakanlığı ile Bilim, Sanayiandnbsp;ve Teknoloji...

Kapat