Altın Kar Satışları İle Geriliyor

Hafta boyunca günlük dalgalanmalar yaşayan altın haftalık kazanca hazırlanırken kar satışları ile geriliyor. Platin ise son dört yılın en iyi kazancına yöneldi.

 
Haftalık kazanca hazırlanan spot altının onsu yüzde 0.3 tırmanarak 1,734.88 dolar olduktan sonra Singapur’da yerel saatle 13.14′te 1,731.38 dolardan işlem görüyor. Platin ise yüzde 0.4 düşerek 1,650.75 dolardan alıcı bulurken bu hafta yüzde 1.7 değer kazandı. Üst üste 6 haftadır yükseliş kaydeden platin ocak 2008′den beri en iyi kazanç serisine hazırlanıyor.

 
Altındaki hareketleri Avrupa’ya bağlayan Everbright Futures Co araştırma müdürü Ye Yanwu “Yatırımcılar hala daha altına güvenli varlık olarak portföylerinde yer veriyorlar. Fiyatlar düşse de aksi söz konusu olmayacak. Avrupa’nın mali probleminin yayılarak büyümesi de piyasa beklentisini artıracaktır.” açıklamasında bulundu.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Eti Yatırım: Geri Çekilme 59.300′e Kadar Devam Edebilir

Bugünün piyasa gündemine baktığımızda, günün en önemli verisinin ABD’de saat 16:55′de yayınlanacak olan tüketici güveni olduğunu görüyoruz. Yurtdışı borsaların bugüne...

Kapat