Altın alma bunu al…

Altın fiyatlarındaki hızlı artış diğer yatırım araçlarına ilgi artırdı. Peki ne alınmalı?

Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş, altın fiyatlarının yükselmesiyle vatandaşların altını bir yatırım aracı olmaktan çıkardığını belirterek, “Artık yastık altında altın biriktirmiyorlar. Altın bir yatırım aracından çok mücevherat takı olarak alınıyor” dedi.

ALTIN FİYATLARINDAKİ ANLIK DURUM İÇİN TIKLAYIN…

Altınbaş Mücevherat Grubu markalarından Pera Pırlanta ile ilgili düzenlenen toplantıda konuşan Altınbaş, 2011’de Altınbaş Holding’in cirosunun 4 milyar dolar olarak gerçekleştiğini anlatarak bu yıl yüzde 30 büyüme hedeflediklerini dile getirdi. Altınbaş, dünyada Türk kuyumculuğunun söz sahibi olacağını, mücevher ve moda işinde daha gidecek çok yol olduğunu belirtti. Türkiye`de mücevher ve pırlanta sektörünün her geçen gün büyüdüğünü ve sektörün bu yıl yüzde 30`a yakın büyümesini tahmin ettiklerini ifade eden İmam Altınbaş, Biz yeni markamızla lüksü demokratikleştireceğiz. Herkesin bundan faydalanmasını sağlayacak politikalar izleyeceğiz. Artık bankacılık, tekstil, deri gibi alanlarda bir işi sıfırdan kurup marka yapmak çok zor anacak mücevher ve pırlantada bu daha kolay. Bu konuda ÖTV önümüzdeki en büyük engel. Eğer Özel Tüketim Vergisi indirilirse Türkiye çok daha farklı büyür. Bu alanda söz sahibi olur. Daha çok marka çıkar. şeklinde konuştu. Türkiye`nin altın talebinde dünyada ilk 5 ülke arasında yer aldığına dikkat çeken Altınbaş, Türk mücevher sektörü bugün on binlerce perakende satış mağazası, binlerce küçük ve orta ölçekli üreticisi, yarım milyona yakın istihdam edilen personeli ile 10 milyar doları aşan büyüklüğe sahiptir. Ülkemiz İtalya`dan sonra ikinci sırada yer almaktadır. dedi. Altınbaş Holding olarak, finanstan kuyumculuka, akaryakıttan eğitime kadar 35 alanda faaliyet gösterdiklerini anlatan Altınbaş, 4 milyar dolarlık aktif büyüklüğe ve 4 bin çalışana ulaştıklarını belirtti.

200 bin dolara pırlanta

Altınbaş Mücevherat Grubu markalarından Pera Pırlanta mağazacılık alanında büyük bir atak gerçekleştirerek marka bilinirliğini arttırmayı hedefliyor. Grup 120’yi aşkın mağazasıyla yurtiçi ve yurtdışında en fazla tanınan markası olan Altınbaş’a ilave olarak, tamamen pırlanta odaklı ve daha üst gelir grubunu hedefleyen Pera Pırlanta’yı parlatacak. 3 yıl içinde Pera için 25 mağaza açacak olan holding yine 3 yıl içinde Pera markasının Altınbaş ile yarışır hale gelmesini hedefliyor. Pera Pırlanta Genel Müdürü Haldun Ulutürk, Pera’nın 2 yıllık bir markalaşma geçmişi olduğunu belirterek, “Türkiye’de pırlanta lüks ve aşırı pahalı olarak biliniyor. Ama biz lüksü demokratikleştirdik. Her bütçeye uygun ürünler geliştirdik. 3 yıl içinde Pera ürünleri 300 satış nostasında tüketiciyle buluşacak. Pera’da 5 binin üzerinde model var fiyatları da 500 TL ile 200 bin TL arasında değişiyor” dedi.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Başçı: TL`yi savunuruz

Merkez Bankası Başkanı Başçı, enflasyon açısından kontrollüandnbsp;parasal sıkılaştırmaya devam edeceklerini söyledi.Merkez Bankası (MB) Başkanı Erdem Başçı, parasal sıkılaştırmaya devam edeceklerini...

Kapat