Altın’ın İmtihanı Sürüyor

Perşembe günü, Fransa Başbakanı hafta sonu yapılacak zirvesine dair beklentileri hayal kırıklığına uğratan açıklamalarda bulununca ilk tepki Asya piyasalarında görülürken Euro/dolar paritesi ve altın sert düşüşle piyasalara giriş yaptılar. Avrupa piyasalarında toparlanmaya çalışan altın ve Euro gün ortasından itibaren tekrar satış baskısı altında kaldı. Bölge’nin kurtarma fonunun gücünün sorgulanması ile altın bu kez günün en kötü seviyesi olan 1603.86 dolar/ons’a kadar geri çekildi. Euro/dolar paritesinin de 1.3650 seviyesine kadar geri çekilmesinin ardından tepki alımlarını karşılayan altın dalgalı günün sonunda günün sonunda 1620 dolar/ons’ta dengelenen altın yüzde 1.3 oranında değer kaybetti.
 

Bugün, ECB Başkanı Trichet’in konuşması ve Almanya’dan IFO endeksi ile ticari beklentileri piyasaların takibinde olacak. Altın Borsası’nda Perşembe günü 1,466 kg altın ve 2,000 kg gümüş el değiştirirken, altın önceki günkü 1655 dolar/ons son işlem fiyatından 1624 dolar/ons kapanış fiyatına kadar geri çekildi.

Troy Kıymetli Maden

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Kapital Menkul: Formasyonun Tamamlanması Yüksek Olasılık

  İMKB 30 da bir süredir bahsettiğimiz simetrik üçgen formasyonunun aşağı doğru kırılmasıyla satışlar sertleşmeye başladı. Dün %4’e yakın düşüş...

Kapat