Altın’da Gevşeme Gözleniyor

Altın Salı günü ilk işlem saatlerinden itibaren hızla yükselerek rekor seviyesini 1921.15 dolar/ons’a taşıdı. Sonrasında İsviçre’nin para birimini Euro’ya karşı sabitlemesi kararının ardından altın, dolar bazında düşerken, frank bazında ise yükselişe geçti. Altın’ın ons fiyatının geri çekilmesinde kar satışları da etkili olurken, günün en kötü işlem fiyatı 1858.80 dolar/ons olarak kaydedildi. Altın, gün ortasında yeniden yükselişe geçti.
 

Dün itibariyle Dünya Bankası Başkanı Robert Zoellick’in, ABD’nin yavaş büyüyeceğini ancak resesyona girmeyeceğini açıklaması üzerine değerlenen dolar altın ve diğer metallerde baskı oluştururken, sarı maden gün sonunda yüzde 1.3 kayıpla 1875.45 dolar/ons’ta dengelendi. Sabah seansında sert satışlara sahne olan altın 1820 dolar/ons’a kadar geri çekildi.

 
Bugün Alman mahkemesinin borç yardımlarına ilişkin kararı piyasaları manipüle edecektir. Beklenen diğer veriler Almanya’dan Endüstriyel üretim, ABD’den MBA Mortgage başvuruları şeklinde ve ilerleyen saatlerde Chiacago FED başkanı Evans’ın konuşması piyasaların takibinde olacak.

Troy Kıymetli Maden

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
LiderForex: EUR/USD’da Hedef 1,49’mu ?

EUR/USD ANALİZ Karlsruhe kentinde bulunan Anayasa Mahkemesi, söz konusu yardım paketinin anayasaya aykırı olduğu gerekçesiyle 3 politikacı tarafından sunulan şikayet...

Kapat