Almanya: Yunanistan ve Diğerleri Avro’dan Çıkabilmeli

Almanya’da koalisyonun küçük ortağı Hür Demokratlar’ın (FDP) parlamenterlerinden Frank Schaeffler, Yunanistan ve diğer ülkelerin, arzu ettikleri takdirde Avro Bölgesi’nden çıkabilme seçeneğine  sahip olmaları gerektiğini ifade etti.

 
Schaeffer’in verdiği bilgiye göre FDP, Cumartesi yapacağı toplantıda bu imkanın sağlanması için bir mekanizma oluşturulmasını öngören bir yasa teklifi vermeyi oylayacak. Schaeffler, 13 FDP parlamenterinin daha bu öneriyi desteklediğini vurguladı.
 

Schaeffler ayrıca, Avrupa İstikrar Mekanizması’nın (ESM) gelecekte Avrupa’nın cari kurtarma fonu EFSF’nin yerini alması planlarına da karşı  çıktı. Schaefller, “Avro Bölgesi’nden düzenli çıkış bir olasılık olmalı. Eğer Yunanistan kendisi bunu isterse, Avro Bölgesi’ndeki ortakları bunu pozitif olarak desteklemeli” diye konuştu.

 
– FRANSIZLAR AVRO PARA BİRİMİNDEN MEMNUN –
 

Fransa’da düzenlenen bir kamuoyu araştırması,   seçmenlerini avro para biriminden memnun olduğunu ortaya koydu.

 
Le Parisien gazetesinde yayınlanan araştırma, Fransızların yüzde   67′sinin, avro para biriminden memnun olduğunu, eski Fransız frangı para birimine   dönmek isteyenlerin oranının sadece yüzde 30′da kaldığını gösterdi.

 
Araştırma, bununla birlikte, seçmenlerin yüzde 82′sinin, avro para   biriminin hayat pahalılılığını artırdığı görüşünde. Fransızlar, pazar ekonomisi   ve barışın sağlanmasını, AB’nin en önemli faydası olarak görüyor.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Hisse Analiz(Cem Şengezer)

İMKB 50 ÖNERİ (önerilen seviyeye göre minimum % 2.0 prim beklentisi) BIMAS (50)    (Düşüş ve yükseliş döngüleri artan istikrarla netleşiyor)...

Kapat