Al Baraka %15 kâr artışı hedefledi

Bahreynli bankacılık grubu Al Baraka Banking Group CEO`su Adnan Ahmed Yusuf bu yıl net kârı yüzde 15 artırmayı hedeflediklerini ve Al Baraka Türk`ün ertelediği 200 milyon dolar tutarında sukuk ihracına tekrar çıkmayı planladığını söyledi.

Yusuf, Türkiye, Suriye ve Mısır dahil 15 ülkede faaliyet gösteren bankanın mevduatta yüzde 18, aktiflerde ise yüzde 15 büyüme hedeflediğini ifade ederek, Bu yıl net kârın geçen yıldan çok daha iyi rakamlarda olacağını, yüzde 15 artacağını öngörüyoruz. dedi.

Al Baraka geçen yıl net kârını bir önceki yıla göre yüzde 10 artırarak 212 milyon dolara yükseltmişti. Piyasaların daha elverişli olması halinde bu yıl 300 milyon dolar tutarında sukuk tahvil ihraç etmeyi öngördüklerini ifade eden Yusuf, Al Baraka Türk`ün aralık ayında ertelenen 200 milyon dolar tutarındaki sukuk ihracına da tekrar çıkmayı planladığını belirtti. Bu yıl dünyada 50 yeni şube açacaklarını söyleyen Yusuf, bunlardan 20`sinin Türkiye`de olacağını belirtti.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Turkish Yatırım: Etkilenen Sadece Hisse Senetleri

Şubat ayında %0.56 oranında artış gösteren tüketici fiyatları TÜFE’yi yıllık bazda 10.43’e geriletirken, ÜFE’deki Temmuz’dan bu yana ilk %0.09’luk düşüş...

Kapat