Akaryakıta İlk İndirim Geldi

Petrol fiyatlarında yaşanan düşüş fiyatlara da yansıdı. Motorin ucuzladı. Sırada benzin var.
 

Ham petrol fiyatlarındaki düşüş sonucu akaryakıtta ilk indirim geldi. Motorin fiyatları bugünden geçerli olmak üzere 7-8 kuruş indi. Brent petrol fiyatları uluslararası piyasalarda gevşemeye devam ediyor.
 

Ham petrol fiyatlarındaki düşüş Tüpraş’ın maliyetlerini de olumlu etkiledi. Tüpraş dünden itibaren geçerli olmak üzere motorinde 7-8 kuruş indirim yaptı. Motorin fiyatları bu indirimin ardından 3 lira 67 kuruştan 3 lira 59 kuruşa geriledi.
 

Uluslararası Enerji Ajansı, OPEC’in üretim artırmamasının ardından stratejik rezervleri piyasaya sürme kararı almıştı. Bu hamleyle birlikte petrol fiyatlarında sert düzeltme yaşanıyor. Bu düzeltmeyle 90 dolar sınırına kadar gelen petrol fiaytlarının pompaya yansıması ise zaman alıyor. Tabii bu indirim petroldeki düşüşle aynı orandaki bir indirimi de yansıtmıyor.

Uluslararası piyasalarda ABD ham petrolünün varil fiyatı 93 dolar ve Londra Brent tipi ham petrolün varil fiyatı 109 dolar seviyesinde işlem görüyor. (Sabah)

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Yaşar Erdinç: Şu An Bir Yükseliş Var Ama Bakacağız

Bugün sabah endeks olumlu bir açılış yaparak dünkü kapanış seviyesinin yaklaşık 500 puan üzerini gördü. Şu ana kadar görülen en...

Kapat