Ahmet Mergen: 56500 Seviyesinin Bile Test Edilmesi İhtimali Doğabilir

Dün ikinci seansta gelen satışlarla 60000 civarından geri döndük. Dışarıda dün gece Dow Jones 247 puan ekside kapatmış. Bizde de sabah sabah satışlarla açılış oldu vobta. Dax 6000 direncinde sıkıntı yaşarken dün ikinci seansta hem faiz hem de euro ve dolarda artışlar gözlemlendi. Şu anda da dolar 1.8737 de iken euro 2.5765 te.. Bu durumda endeksin de eksi açılacağı beklenen bir olay. 58000 destek kısa vadede ama tutmayabilir. Vix yeniden 30 un üstüne çıkmış ki artan değerler borsa için iyi değildir.

 

Alman Maliye Bakanı nın 23 Ekimdeki toplantıda her şey çözümlenmeyecek şekilde verdiği demecin arkasından gelen diğer haberlerde de ekonomilerdeki risklerin gittikçe arttığı şeklindeki haberler satışlara sebep oldu. Bu çalkantılı günlerin sonunda 56500 seviyesinin bile test edilmesi ihtimali doğabilir. Alım konusunda fazla agresif olunmaması ve bekle gör politikasının takip edilmesi en makul pozisyon olacaktır. Kardaki pozisyonlarda da kar realizasyonları yapılabilir zira Avrupa bu işi hemen çözemeyecek tüm toplantılara rağmen ve işi uzatacaklar. Bol kazançlar.

Ahmet MERGEN

Tacirler Menkul Değer
Sitemizde yayınlanan tüm yorum ve düşünceler, yazarların kendi şahsi kanaat ve düşünceleri olup bir yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Yatırım tavsiyeleri ancak SPK ve ilgili mevzuatın belirlediği kuruluşlar tarafından “risk bildirimi sözleşmeleri” imzalanarak verilebilir.”
 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Kapital Menkul: AB Yine Kıvırmaya Başladı!

  Bir süredir piyasalarda 23 Ekim Pazar günü yapılacak AB Liderler Zirvesi’nde bankacılık ve PIIGS krizine kapsamlı bir çözüm getirileceği...

Kapat