Ahmet Mergen: 54000 nin Altına İnilmesi Sıkıntıyı Başlatır

55800 bariyeri dünkü hamlede aşılamadı ve 55400 ün altına gidilince de kısa vadeli oyuncular -ikili tepe- oluştu diye satışa geçince piyasa aşağıya giderek seans başında gerçekleştirdiği boşluğu kapataarak 55000 e indi.. Yukarı tarafta 58000 ler civarında da boşluk var esasında ama yukarı taraftaki boşlukları kapatmak aşağı taraftaki boşlukları kapatmaktan daha zor oluyor bu günlerde.. Bu günlerdeki çabalar endeks açısından 54000 seviyesinin üstünde kalabilmek üzerine yoğunlaşacak.. Yeniden 54000 nin altına inilmesi işlerin sıkıntılı döneme girilmesine yol açar..
 

Dışarıda Dow yukarıda kapanırken bizde de daha önce bahsettiğim gibi döviz cephesinde ufak bir düşüşü değerlendirerek ( bahane ederek ) endeksi bankalarla yukarıya ittirebilirler.. Altın 1750-1950 bandında dolaşacağa benziyor bir süre daha.. Dün bir ara 1800.00 ün altına indi ama hemen tepki verdi yukarı yönde.. 1875.00 ve onunda üstünde 1900.00 lerde dirençler var.. 1775.00-80.00 aralığında da destek bulabilir.. 54000 delinmedikçe yukarıya gitme potansiyeli devam etmekte.. Endeks konusunda bu şekilde konuşurken sizin elinizdeki senetler daha değişik hareket edebilir ama genel anlamda konuşursak çoğu senet endeksi takip ederek daha yukarıya gider eğer endeks yukarıya giderse.. Bu bakımdan da son yaşanan düşüşten kaynaklanan kaytıpların bir kısmını telafi edebilrisiniz endeksin yükselmesi ile.. Hava öyle gözüküyor şimdilik ama eğer yukarı yöndeki havayı bozabilecek ters bir gelişme olmaz mı sorusuna da olmaz denilemiyor bu günlerde.. Bol kazançlar..

Ahmet MERGEN

Tacirler Menkul Değer

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
PIIGS Krizi: AB Mehter Takımı Gibi

AB’nin PIIGS adı verilen çok borçlu beş ülkesinin sorunlarını çözmeye ne denli kararlı olduğu bir türlü ölçülemiyor.  Hem Avrupa borsaları...

Kapat