Adıyaman’da Petrol Bulundu

TPAO’nun petrol arama çalışmaları kapsamında bin 420 metrelik bir kuyudan ham petrol fışkırdı.

 
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Adıyaman Bölge Müdürlüğü tarafından petrol arama çalışmaları kapsamında bin 420 metrelik bir kuyudan ham petrol fışkırdı.

  
Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, ham petrolün çıktığı Doğu Şambayat-1 artezyen kuyuda, TPAO Bölge Müdürü Halil Murat Demir ve TPAO çalışanları ile birlikte incelemelerde bulundu. Vali Sodan, Doğu Şambayat-1 Lokasyonu artezyen kuyusu sondaj çalışmalarına TPAO Bölge Müdürlüğü’nce yaklaşık 1 ay önce başlandığını, sondaj derinliği bin 420 metre olan kuyuda günlük petrol üretim kapasitesinin 400 varil olduğunu kaydetti.

 
Bin 420 metre derinliğindeki sondaj kuyusunun artezyen üretim yaptığını ve çıkarılan petrolün kalitesinin orta kalite olduğunu belirten Vali Ramazan Sodan, “TPAO Bölge Müdürlüğü’nce Adıyaman’da petrol arama çalışmaları devam etmektedir. Çıkarılan ham petrol hem ülkemiz hem de ilimiz açısından çok sevindiricidir. Önümüzdeki dönemde daha iyi yapılacak sondajlarla daha da güzel neticeler alacağımıza inanıyorum. Büyük bir özveri gösteren TPAO Bölge Müdürlüğü çalışanlarına da teşekkür ediyorum.” dedi.
 

Vali Sodan, Adıyaman TPAO Bölge Müdürlüğü tarafından petrol arama çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini ve yapılan çalışmalarla daha güzel sonuçlar elde edileceğini vurguladı. Sodan, büyük bir stratejik öneme sahip çıkarılan ham petrolün, il ve ülke ekonomisine hayırlı olması temennisinde bulundu. (Sabah)

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Denizbank Hisseleri Coştu

Hisseleri İMKB’de işlem gören Denizbank, bankanın satışının gerçekleşebileceği yönündeki haberlerin ardından yüzde 11,67 oranında artış gösterdi.Geçen haftayı 8,40 liradan tamamlayan...

Kapat