ABD borsasında satışlar ağır bastı

Mali krizdeki Yunanistan`ın bütçe kesintilerini uygulayacağına yönelik iyimserlik üzerine New York Borsası kayıplarını azalttı; ancak yetersiz kaldı.

Bank of America Corp., Citigroup Inc.`in bankanın tavsiyesini indirmesinin ardından yüzde 3.3 değer kaybetti. Yahoo! Inc., Asya`daki varlık takası görüşmelerinin durdurulduğunun söylenmesi üzerine yüzde 4.7 düştü. İnşaat malzemeleri üreticisi Masco Corp., beklentiden daha fazla zarar açıklamasıyla yüzde 12 geriledi. Boeing Co., şirketin 22.4 milyar dolarlık yeni uçak ekipmanı siparişi vermesi üzerine yüzde 1 yükseldi.

ALTIN FİYATLARINDAKİ ANLIK DURUM İÇİN TIKLAYIN…

Daha erken saatlerde kaydetmiş olduğu yüzde 0.8`e varan kayıplarının büyük bir kısmını telafi eden Standard andamp; Poor`s 500 Endeksi yüzde 0.1 kayıpla 1,350.50 puana geriledi. Dow Jones Endeksi ise yüzde 0.1 kazançla 12,878.28 puanla kapadı. ABD borsalarında artış kaydeden her hisseye karşılık 2 hisse değer kaybetti.

Yunanistan`ın önemsiz olduğunu söylemenin kısa soluklu bir durum olduğunu belirten Highmark Capital Management Inc.`in yatırım genel müdürü David Goerz, Yunanistan`ın başarılı olup olmayacağına ilişkin çok fazla şüphenin olduğunu, bir yolun bulunmaya çalışıldığını söyledi.

Hisse sentleri dün erken saatlerde Avrupalı maliye bakanlarının bugün yapılacak toplantılarını iptal etmesinin ardından düşüşe geçmişti. Lüksemburg Başbakanı Jean-Claude Juncker, Yunan liderlerin kemer sıkma planlarını uygulamaları konusunda yeterli kararlılığı bulunmadığını iddia eden Yunan bir yetkilinin sözlerini referans göstererek, iptal etti.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Delta Menkul: 58.500′ler Gündeme Gelecektir

Pazar günü Yunan Parlamentosu’nda kabul edilen reform paketi sonrası dün global piyasalara alış gelmiştiYunanistan’dan bu tasarının bir an önce uygulamaya...

Kapat