ABD’nin Resesyona Girme Riski Artıyor

Moody’s Economy.com’dan Mark Zandi, ABD ekonomisinin resesyona  girmesi riskinin artmakta olduğunu ve hisse senedi piyasasının dalgalı denizde güvertede durma becerisini yakın zamanda kazanmaması  halinde resesyon riskinin daha da artacağını söyledi.
 

“Uçurumin kenarında olduğumuzu düşünüyorum” diye konuşan Zandi, “Güvenin olağanüstü kırılgan, S&P’nin not indirimi ve Avrupa’da  yaşanan gelişmeler kollektif psikolojiye ciddi zarar verdi” dedi.
 

Çalkantılı hisse senedi piyasasının da yatırımcıları korkuttuğunu  ve kenarda beklemelerine yol açtığını ifade eden Zandi, piyasaların bir an önce toparlanmasına ve Washington’un bunun için adımlar atmasına  ihtiyaç olduğunu vurguladı.
 

Ekonomide bazı olumlu gelişmelerde yaşandığına işaret eden  Zandi, “Petrol fiyatları düştü, faiz oranları düşük seyrediyor. Sanayi üretimi Temmuz’da güçlüydü. Herşey iyi gidiyordu, ancak tüm  bunlar borçlanma tavanı tartışmalarında boğuldu” diye konuştu.
 

Zandi, yılın ikinci yarısında büyümenin Wall Street beklentilerinin  üzerinde yüzde 2 civarında olacağını tahmin ettkiğini de vurguladı.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Büyüme Gelecek 10 Yıl Çok Yavaş Olacak, Altın Alın

Marc Faber, merkez bankalarının yaptıkları acemilikler nedeniyle  ABD ve Avrupa’nın 10 yıllık bir yavaş büyüme dönemi ile karşı karşıya olduklarını...

Kapat