ABD’de Borçlanma Tavanına Geçici Çözüm Endişe Yaratır

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moodys’in ABD analisti Steven Hess, ABD’nin borç problemlerine geçici bir çözümün, Washington’un  bütçe üzerinde varacağı nihai bir anlaşmanın ülkenin bütçe açıklarını  anlamlı şekilde azaltmasına yeterli olmayacağını yönünde bir işaret  olacağını savundu.

 
ABD’nin borçlanma tavanında ılımlı bir artış yapılması fikrinin  Washington’da müzakereler için sadece bir kaç ay daha satın almaktan öte gitmeyeceğini belirten Hess, bunun ABD’nin kredi notlarının olası  bir indirim için gözden geçirilmesini erteleyeceğini vurguladı.
 

Bununla birlikte Moodys’in ABD’nin AAA olan kredi notunu uzun vadede  sürdürüp sürdüremeyeceğini hala değerlendirmekte olduğunu belirten  Hess, “Durağan bir görünümün hal uygun olup olmadığını değerlendirmemiz  gerekli. Bu, önümüzdeki birkaç ayda anlamlı bir bütçe anlaşmasının  olup olmayacağına bağlı olacak. ABD’nin kredi notunda negatif bir  görünüm, Demokratlar ve Cumhuriyetçiler ülkenin borç problemleri  ile başa çıkmak için geniş kapsamlı bir plan üzerinde anlaşamazlarsa notun gelecek 12-18 ay içinde indirilmesinin muhtemel olduğunu ortaya  koyacak” diye konuştu.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
23 Haziran Forex Piyasası Akşam Analizi

EUR/USD ANALİZ Borç krizinin bankaları da tehdit ettiğini belirterek uyarıda bulunan Avrupa Merkez Bankası Başkanı Jean-Claude Trichet, bu durumun Euro...

Kapat