AB, İtalya Tahvil Piyasasında Yaşanacak Bir Krizi Aşamaz

Goldman Sachs, Avro Bölgesi’nin problemlerini giderek büyüdüğünü  ve İtalya tahvil piyasasında bir kriz yaşanması halinde Avro Bölgesi’nin  gücünün bunu absorbe etmeye yetmeyeceğini bildirdi.

 
Goldman Sachs Asset Management Başkanı Jim O’Neil, haftasonu  yayınladığı bir bilgi notunda, banka stres testlerinin sonuçlarına yönelik endişeler ve İtalya’da mali sıkılaştırma tedbirlerine  bağlılık konusunda şüphelerin, İtalya’yı spot ışıklarının altına  koyduğunu bildirdi.
  

Yatırımcıların diğer Avro Bölgesi ülkelerindeki risklerini hedge  etmek için İtalyan varlıklarında satış yapıyor olabileceklerini  ifade eden O’Neil, “Ancak satışlar bu şekilde devam ettiği takdirde Avro Bölgesi krizi daha karmaşık bir seviyeye çıkar. İrlanda, Portekiz  ve Yunanistan’ın borç dinamiklerinden çok fazla endişe etmedim, ancak  İtalya farklı bir başlık” değerlendirmesinde bulundu.

  
O’Neil, İtalya’nın borcunun Avro Bölgesi GSYH’sının yüzde 25  civarında olduğunu belirterek, “Ne Avro Bölgesi ne de dünyanın  geri kalanı İtalya tahvil piyasasında bir krizin üstesinde gelemez” diye konuştu.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Soros: Yunanistan’ın Temerrüde Düşmesi Kaçınılmaz

Milyarder yatırımcı George Soros, Yunanistan’ın bir temerrüde  veya en azından bir devalüasyona doğru gittiğini ve Avrupa Birliği liderlerinin krizin Avro...

Kapat