AB Bütçesini Dondurmak Bir Seçenek Değil

AB Komisyonu’nun bütçeden sorumlu üyesi Janusz Lewandowski, Handelsblatt gazetesine yaptığı açıklamada Avrupa Birliği’nin bütçesini  dondurmanın bir seçenek olmadığını ve Bölge’nin entegrasyonuna zarar  vermesi riski bulunduğunu bildirdi.       Lewandowski yaptığı açıklamada, “Bütçeyi dondurmak bir seçenek  değil çünkü, bir dondurma ciddi nominal düşüş anlamına gelir ve  2020 yılına kadar bu düşüş yüzde 30′u bulabilir” diye konuştu.
 


 
ALMANYA, YUNANİSTAN’A YARDIMA ÖZEL SEKTÖR KATILIMI KONUSUNDA DURUŞUNU GEVŞETİYOR

 

Financial Times’ın haberine göre Almanya, Yunanistan’a yeni kurtarma yardımı planına özel sektörden tahvil yatırımcılarının da katılımına  ilişkin zaman dilimi konusun duruşunu gevşetiyor. Habere göre Almanya’nın  bu tavrından IMF’in Yunanistan’a 110 milyar Avro tutarındaki ilk  kurtarma yardımının 12 milyar Avro tutarındaki yeni diliminin ödenmesini  desteklemeye hazır olduğunu açıklaması etkili oldu. FT’nin isminin açıklanmasını istemeyen Alman yetkililere dayandırdığı haberine göre, Almanya özel sektörden tahvil yatırımlcılarının  Yunanistan’a yardımda önemli ve ölçülebilir katkı yapmaları gereği üzerinde  direnmeye devam ediyor.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Kredi Kartına 24 Ay Taksit Dönemi Bitiyor

Ekonominin yumuşak karnı cari açıkla mücadelede sert tedbirler  için seçim sonrasını bekleyen hükümetin yeni yol haritası yavaş yavaş  belli oluyor....

Kapat