60,000 Direnç Seviyesi Önemini Korumakta

Haftanın son işlem gününde İMKB’de, yurtdışının pozitif etkisinin devam ettiğini gördük. Yurtdışı piyasalara oranla daha temkinli hareketine devam eden bileşik endeks günü %1,29’luk artış ile, 59.300,29 puan seviyesinden kapattı. Yükseliş hareketinin devam edebilmesi için daha önce de belirttiğimiz gibi, 60,000 seviyesinin üzerinde kapanışlar olması gerektiğini düşünmekteyiz. Yurtdışında ani bir bozulma olmadığı sürece, İMKB’de de olumlu seyrin devam etmesi muhtemel gözükmektedir.     
 

Global piyasalarda ise, S&P’nin İspanya’nın kredi notunu düşürmesi, Fitch’in olası bir not indirimi için Avrupa bankalarını izlemeye alması ve Çin’in beklentileri aşan enflasyon rakamları sonucunda satıcılı açılışlar gerçekleşti. Ancak daha sonrada toparlanan küresel piyasalar, kayıplarını geri aldı ve artıya geçti. BRIC ülkelerinden gelen olumlu açıklamaların alışların artmasında önemli rol oynadığını söyleyebiliriz. Olumlu hava fiyatlandırılmaya devam edecektir.          
 

İMKB’de haftanın son işlem gününde, yurtdışı piyasaların olumlu etkisi altında alıcılı işlemler görüldü. Bileşik endeks günü %1,29’luk artış ile, 59.300,29 puan seviyesinden kapattı. Genel görünüm itibari ile yurtdışından olumsuz bir haber gelmediği sürece alışların devam etmesi muhtemel gözükse de, yükseliş ivmesinin devamlı olabilmesi için 60,000 seviyesi üzerinde kapanışlar gerektiğini düşünmekteyiz.       
 

Bugün piyasaların dengede açılacağını öngörmekteyiz. Gün içi destek seviyeleri;58,500/57,800/56,500 , direnç seviyeleri ise  60,000 / 60,500 / 61,200 olarak gözükmektedir. 
 

Mehmet Eren Özdemir
Araştırma Departmanı / Analist

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Europe’s "Grand Plan" Not So Grand in Our Eyes; Risks Remain

Although progress has been made in dealing with the Eurozone debt crisis, we are not as optimistic as some and...

Kapat