3 yıl sonra bir ilk!

Dow Jones`ta üç sene sonra bir ilk… ABD`de iyi gelen verilerin de etkisiyle Dow Jones endeksi Mayıs 2008`den bu yana ilk kez 13 bin puanı aştı.

ABD`de beklenenden iyi gelen tüketici güveninin ülke ekonomisinin iyileştiğine dair iyimserliği artırmasıyla ABD borsaları yükseldi.

DÜNYA BORSALARINDAKİ SON DURUM İÇİN TIKLAYIN…

Sandamp;P 500 Endeksi yüzde 0.3 yükseldi ve 1,372.24 puan oldu. Dow ise yüzde 0.2 artarak 13,005.35 puana ulaştı. Bugünkü ralliyle Sandamp;P üçüncü ayda da yükselişe ilerledi. Bu, bir yıldaki en uzun süreli artış seyri. Bunda iyi gelen ekonomik veriler ve şirtket karları etkili oldu.

ABD ekonomisinin iyiye gitiğini bildiren Stewart Capital şef yatırımcısı Malcolm Polley, hisse senetlerinin göreceli olarak ucuz olduğunu bildirdi.

Borsalar erken saatlerde ABD`de dayanıklı tüketim malları siparişlerinin beklenenden düşük gelmesiyle düşmüştü. Diğer bir veride ise 20 eyaletteki konut fiyatlarının Aralık`ta beklenenden daha fazla düştüğü görüldü.

ABD`deki HighTower VWG Wealth Management`ın ortaklarından Richard Weeks, Gelen haberler genel anlamda iyi. Kısa vadede tüm işaretler riskin azaldığını gösteriyor dedi.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Dış açık beklentileri aştı

Türkiye İstatistik Kurumu`nun (TUİK) açıkladığı verilere göre dışandnbsp;ticaret açığı Ocak ayında beklentilerin biraz üzerinde gelerek 7 milyar dolar olarak gerçekleşti....

Kapat