3 kuruş para üstünü isteyin!

Merkez Bankası eski Başkanı Yılmaz, Kuruşunuza sahip çıkın. Alışverişte üç kuruş bile olsa paranızın üstünü isteyin dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Merkez Bankası Eski Başkanı Durmuş Yılmaz`dan kuruş uyarısı geldi.

ARACI KURUMLARIN GÜNLÜK BÜLTENLERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN…

Paranın değeri nasıl korunur konulu kompozisyon yarışmasına katılacak lise öğrencilerine tüyolar veren Yılmaz, Pazara gittiğimizde, süpermarkete gittiğimizde, alışverişi yaptığımızda eğer fişimizi alırken kuruşumuzu istemezsek siz paramızın değerini korumak için üzerinize düşen görevi yapmıyorsunuz. Herkes kuruşuna bir kere sahip çıkmalı dedi.

Yılmaz, yumurta alırken bırakılan üç kuruşun bile enflasyon artışıolarak geri döneceğine dikkat çekti.

Durmuş Yılmaz, anayasa ile Merkez Bankası`nın daha bağımsız hale getirlmesiyle ilgili beklentilere de değindi.

Yılmaz, bu adım için gerekli koşulların henüz oluşmadığını belirterek, Hükümete rağmen bağımsızlık olmaz; bu doğru bir şey değil. Hükümetin içerisinde bağımsızlıktır. Merkez Bankası bağımsızlığı güçlendirilsin, kuvvetlendirilsin ama anayasaya yazılıp yazılmaması konusunda benim tereddütüm var. Yazıldığı zaman belki çok farklı bir şeyle karşılaşabiliriz dedi.


Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Güngör Uras: Hem İnsanlar Hem Devletler “İlgi” Bekliyor

(Babacan Türkiye’nin kendini yalnız hissettiğini söylüyor)   Martina Stevis yazıyor: ”Meksika’da dünyanın 20 büyük ekonomisinin temsilcileri Avrupa’nın durumunu tartışırken en...

Kapat