3 ayın en büyük rallisi

Hisse senetlerinde alımlar arttı ve son 3 ayın en büyük rallisi yaşandı.

Yunanistan`ın borç takasını tamamlamaya bir adım daha yaklaşması ve Japonya`nın son çeyrek ilk tahminlerden daha az küçüldüğünü gösteren raporun etkisiyle Asya borsaları 3 günlük düşüşünü sonlandırdı.

DÜNYA BORSALARINDAKİ SON DURUM İÇİN TIKLAYIN…

Piyasa değeri bakımından Asya`nın en büyük otomobil üreticisi Toyota Motor Corp. yüzde 2.2 değer kazandı. Japonya`nın en büyük bankası Mitsubishi UFJ Financial Group Inc, Fed`in yeni bir tür tahvil alım programını değerlendirdiğine ilişkin haberin ardından ABD bankalarında görülen kazançları sürdürdü veandnbsp; yüzde 3 yükseldi. LG Innotek Co., dün yeni iPad`ini tanıtan Apple Inc.`in tedarikçi şirketleri arasındaki kazançlara öncülük etti.

MSCI Asya Pasifik Endeksi yüzde 1 kazançla 125.71 puana çıktı. Endekste düşüş kaydeden her hisseye karşılık 5 hisse değerlendi.

Son aylardaki rakamların kesinlikle ABD ekonomisinin ilerlediğini gösterdiğini belirten Sidney`deki Colonial First State Global Asset Management`ın kıdemli yatırım analisti Belinda Allen, istihdam piyasasında da ilerleme olduğunu ve bunun olumlu bir gelişme olduğunu söyledi.

Nikkei 225 Endeksi, Japon ekonomisinin 2011`in son çeyreğinde hükümetin ilk tahminlerinden daha az küçüldüğüne işaret eden raporun ardından yüzde 1.5 primlendi. Endekste işlem hacmi 100 günlük ortalamanın yüzde 20`i üzerinde seyretti.

Güney Kore Kospi Endeksi, Kore Merkez Bankası`nın faizi, beklendiği gibi sabit tutmasının artdından yüzde 0.7 yükseldi.

Avustralya`daki Sandamp;P/ASX 200 Endeksi, istihdamın Şubat ayında düşmesine rağmen yüzde 0.5 artış kaydetti. Yeni Zelanda`nın NZX 50 Endeksi, ülkenin merkez bankasının faizi yüzde 2.5`te bırakması üzerine yüzde 0.3 primlendi.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Yasa tamam! Emekliye zam oranı ne?

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yaklaşık 2 milyon emeklinin beklediği İntibak Yasası`nı onayladı. Kanunla 2013 yılı Ocak ayından itibaren emeklilere 10 lira...

Kapat