EURUSD fitilini Dolar Endeksi ateşleyebilir!

Cuma günü ABD’den olumsuz istihdam verisi ile birlikte Dolar Endeksinde negatif, EURUSD paritesinde ise pozitif bir hava hakimdi. İstihdam verilerinde yaşanılan olumsuz sonuca rağmen Fed’in Aralık ayındaki faiz artırım ihtimalinin güçlü seyrini sürdürmesi, haftanın ilk işlem gününde endeksin toparlanmasını sağlarken son zamanlarda üzerinde ısrarla durduğumuz kanalın üst noktası (96,60) üzerinde fiyatlamalar oluşturdu. Bu tutum, EURUSD paritesindeki aşağı yönlü baskıyı alçalan üçgen formasyonu ile destekledi.

Dolar Endeksi eğer 96,60 üzerinde kalmayı başarırsa yukarı yönlü çıkışlarını sürdürmek isteyebilir. Bu süreçte hedef noktalar ise daha önceki zirve seviyeleri olarak belirtilmiştir. Endekste trend değişimi içinse 96,60 seviyesi altındaki günlük kapanışa ihtiyaç olduğu unutulmamalıdır. Ancak bu şartla tekrar kanal içi hareketlerine dönmek isteyebilir.

Endekste yaşanılan pozitif hava, EURUSD paritesinde aşağı yönlü baskıları hızlandıracağı gibi alçalan üçgen formasyonunda kanalın alt noktası 1,1115 seviyesi altında kırılıma sevkedebilir. Aksi takdirde endeksteki geri çekilme, EURUSD paritesinde alçalan üçgen formasyonunda kanal içi hareketlerin oluşmasını sağlayabilir. 1,1115 seviyesine göre 1,1200-1,1230 ya da 1,1000 gibi rakamlar gündemimizde kalmayı sürdürüyor.

1

2

Kudret Ayyıldır
Başanalist

Add a Comment