Sıkışma Devam Ediyor!

Aşağıda yer alan grafikler, haftalık zaman dilimini temsil etmekle birlikte son dönemdeki sıkışıklığı görebilmeniz amacı ile paylaşılmıştır. Altın, diğer varlıklara göre sıkışık seyrine rağmen trend takibinde daha net görünüme sahiptir.

EURUSD

Bollinger Bandı dışındaki seyir, daha net görünüm için önem arz etmektedir. Bu bağlamda da 1,1365 ve 1,0985 seviyeleri dikkatle takip edilmelidir.

eurusd

GBPUSD

Düşüş baskısının devam ettiğine ilişkin düşünce ön planda olsa da 23 Haziran Brexit oylamasından beri parite yatay görünümdedir. Daha net hareketler için bant dışındaki hareketlere ihtiyaç vardır.

gbpusd

USDTRY

Yukarı yönlü alan her ne kadar daha istekli olsa da 3,00 üzerindeki alıcı isteği henüz tam da istenilen düzeyde değil. Bu nedenle de sıkışma devam ediyorsa görünüm genel anlamda pozitif olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca trend çizgisi ve hareketli ortalama arasındaki sıkışıklık dikkat çekmektedir.

usdtry

HAM PETROL

Psikolojik 50 dolar bariyerini geçemediği için satış baskısına maruz kalan ABD tipi Ham Petrol, son haftalarda oldukça yatay bir görünümde seyrini sürdürmektedir. Sıkışıklığın sonlanması ve daha net hareket beklentileri için bandın dışındaki haftalık kapanış takip edilebilir.

ham-petrol

ALTIN

Son geri dönüş ve bu dönüşteki sıkışıklığa rağmen uzun vadeli pozitif görünüm devam etmektedir. 1305 ve 1245 destek noktaları, uzun vadeli olarak Altın fiyatının yükselişlerine devam edebilmesi adına önemlidir.

altin

Başarılı bir trade haftası dilerim.

Kudret Ayyıldır
Başanalist

Add a Comment