GBPUSD, vadeler arası mücadele devam ediyor!

GBPUSD paritesi son günlerde oldukça önemli bölgeleri test ederek karar vermeye çalışıyor. Özellikle de 1.4410 bariyeri, daha önce her fırsatta baskıya maruz kalınan bir kanalın güncel alt noktasıdır. Paritenin son iki gündür bu bariyerden baskıya maruz kalması, orta vadeli aşağı yönlü baskının devam edebilme ihtimalini kuvvetlendirmektedir. Bu nedenle de özellikle 1.4410 altındaki günlük kapanışların devamı, satıcılı seyrin etkisini sürdürmesi açısından önemlidir.

Aşağı yönlü baskıların etkisini orta vadeli görünüm için söylesek de kısa vadeli olarak paritenin baskısını 1.4320 de sınırlandırması, özellikle de 1.4320 desteğinin kritik olmasına katkı sağlamaktadır. Bu aşamada orta vadeli görünüme ayak uyduracak satış rallisi 1.4320 seviyesi altında teyit mi bulacak yoksa tekrar 1.4410 bariyeri hedeflenerek karar aşamasına mı geçilecek sorusunun cevabını aramaktayız.

Bu bağlamda da bugünkü hareketler yakinen incelenmelidir. Özellikle de ECB Başkanı Draghi’nin açıklamaları sonrasında GBPUSD paritesinde oluşacak sert fiyatlamalar, orta – kısa vadeli çatışmada galibi belirleyecektir.

GBPUSD Kısa vadeli grafik! (Günlük Görünüm)

1

GBPUSD Orta vadeli grafik! (Günlük Görünüm)

2

Kudret Ayyıldır
Başanalist

Add a Comment