EURUSD’da hareketli ortalamaların önemi!

Dolar endeksindeki zayıflık nedeniyle 45 günlük üssel hareketli ortalama üzerinde hareketler kaydeden EURUSD paritesi, son zamanlarda 135 günlük üssel hareketli ortalamayı test etmekte ancak geçememektedir. 1.1380 olarak güncelliğini koruyan bu ortalama, paritenin en az 250 pip hareket alanını işaret eden bir sinyalin oluşumuna katkı sağlayabilir.

1

***EURUSD paritesi eğer 135 günlük üssel hareketli ortalama üzerinde günlük kapanış gerçekleştirebilirse yukarı yönlü çıkışını yükseliş trendinin üst noktası ve aynı zamanda da 200 günlük üssel hareketli ortalama olarak kaydedilen 1.1665 seviyesine taşımak isteyebilir.

***EURUSD paritesi eğer 135 günlük üssel hareketli ortalama altında günlük kapanışına devam ederse aşağı yönlü hareketlerini önce 45 günlük üssel hareketli ortalamaya daha sonra da yükseliş trendinde kanalın alt noktasına doğru taşımak isteyebilir.

Yukarıdaki senaryolar içerisinde doğru olasılık kararını verebilmek içinse Dolar Endeksinin seyri incelenmelidir. Özellikle de 4 saatlik grafikte 50 günlük basit hareketli ortalama yakinen takip edilmelidir.

2

Kudret AYYILDIR
Başanalist

Add a Comment